Hackathon pro obce
CzechInvest nabízí municipalitám (obcím, městům a krajům) novou službu, skrze kterou si dává za cíl nacházet řešení konkrétních lokálních problému: hackathony.
CzechInvest zorganizuje hackathon na míru na základě požadavků municipality. Zajistí organizační průběh akce, poradí s propagací, domluví mentory a porotu z relevantních oblastí, pomůže s napojením na partnery apod.
Co je to hackathon?
Hackathon je podobný soutěži. Řešitelské týmy složené z odborníků i zástupců veřejnosti se snaží hledat řešení předem určeného problému. Délka obecního hackathonu je dle charakteru zadané výzvy obvykle 8–10 hodin (vyžaduje-li to téma, lze však uspořádat i akci o délce až 48 hodin). Motivací pro tým je zpravidla vypsaná cena, nebo možnost podílet se na realizaci projektu.
Jaké výzvy je možné v rámci hackathonu řešit?
Téměř jakékoliv lokální, obecní či krajské problémy, projekty a řešení s alespoň nepřímým vlivem na rozvoj podnikatelského prostředí nebo projekty podporující podnikavost místních obyvatel.
Upřednostňovány jsou projekty, u nichž je předpokládané nalezení konkrétního řešení, které bude následně realizováno v praxi zadavatelem výzvy.
Modelové příklady:
- Obec vlastní brownfield a hledá jeho využití
- Obec se potýká s odlivem obyvatel a chce zatraktivnit obec pro mladé rodiny
- V obci a okolí je vysoká nezaměstnanost a hledá se řešení, jak zasídlit nové zaměstnavatele
Kdo se hackathonu může zúčastnit jako soutěžící a pomoci tak rozvoji obce/města/kraje?
- Místní občané
- Studenti
- Odborníci z různých oblastí
- Zástupci místních firem
- Pracovníci úřadu, podřízené organizace
- Místní akční skupina
- Spolky
- A další
Tiskové zprávy z realizovaných hackathonů:
Reportáže z realizovaných hackathonů
Pokud máte zájem o tuto službu, informujte nás vyplněním dotazníku a my Vás budeme kontaktovat.
Tato aktivita vznikla v rámci projektu CZ.03.4.74/0.0/0.0/15_025/0016673 financovaného z ESF prostřednictvím OPZ a ze státního rozpočtu ČR.
